Viacúčelová športová hala Milénium bola slávnostne odovzdaná do užívania 29. 12. 1999. Je určená na športové a kultúrno-spoločenské využitie – hádzanú, volejbal, sálový futbal, aerobic, kalanetiku, usporadúvanie koncertov, plesov, valných zhromaždení akcionárov, výročných konferencií, vystúpenia tanečných a speváckych zoskupení.

V sektorovo i farebne odlíšených priestoroch hľadiska sa pohodlne usadí 994 divákov, športová plocha – palubovka má rozmery 40×20 m.

Športovcom i návštevníkom je k dispozícii svetelná tabuľa, ozvučovacia technika ôsmych kusov reproduktorov zn. JBL, dokonalé osvetlenie hracej plochy, automatizovaná a regulácia prúdenia vzduchu.

Štyri moderne vybavené šatne, sauna s bazénom i klubovňa s výhľadom na hraciu plochu uspokoja i najnáročnejších návštevníkov.

Na prízemí ŠH je reštaurácia s vlastnou kuchyňou s možnosťou celodenného stravovania, v priestrannom vstupnom vestibule slúži na občerstvenie barový pult s rôznorodou ponukou nápojov.

Koncentráciou možností na športovanie, regeneráciu, stravovanie i ubytovanie v jednom objekte je ŠH Milénium ideálnym miestom na krátkodobé i viacdňové pobyty.