Správu štadióna na Sihoti zabezpečuje príspevková organizácia mesta Nové Zámky NOVOVITAL.

Štadión je domovským štadiónom aktuálnej majsterky Slovenska ženského futbalu FK UNION Nové Zámky. Na štadióne sídlia aj mládežnícke a juniorské futbalové kluby.

Je domovom  atletickeho klubu AC Nové Zámky. Jeho členovia (okolo stovky členov vo všetkých vekových a výkonnostných kategóriách) majú okrem základných hygienicko-sociálnych priestorov k dispozícii areál atletického štadióna (zrekonštruovaný v roku 2005 – štyristometrový šesťdráhový tartanový ovál), priľahlé plochy pre vrhy a hody, bežecké trate.

K dispozícii je posilňovňa a sauna. Priamo v centre celého komplexu sa nachádza ŠPORTHOTEL.

Na Sihoti sídli aj Gymnastický klub Nové Zámky. Poslaním gymnastického klubu je rozvoj výkonnostnej a masovej gymnastickej prípravy detí a mládeže vo veku od 4 -18 rokov. Činnosť klubu sa realizuje v jednotlivých sekciách: všeobecná gymnastika, športová gymnastika a aerobik. Klub vlastní jednoúčelovú gymnastickú halu na Sihoti so špeciálnym gymnastickým vybavením, ktorej súčasťou sú šatne, sprchy, sociálne zariadenia, klubová miestnosť a regeneračná linka.

Areál Sihoti pre záujemcov ponúka širokú možnosť športového a rekreačného využitia. Okrem športovísk sa v areály nachádzajú detské ihriská, skeatbordové ihrisko, vonkajšia posilovňa určená pre všetky vekové kategórie ako aj prekrásna príroda poskytujúca relax a oddych pre všetkých návštevníkov. 

Mrtve rameno Nitry ponúka zábavu pre milovníkov rybolovu a reštaurácia Mlyn svojou kuchyňou láka gurmánov. V areáli reštaurácie sa nachádza aj minigolfové ihrisko.